Opi uimataito, aloita harrastus, menesty kilpauimarina - kanssasi altailla
 

UUSI KILPAUINTIRYHMÄ ALOTTELIJOILLE

Uintiryhmä vuonna 2009-2012 syntyneille

 

Uimaseura Aquila ry perustaa uuden kilpauintiryhmän nuorille, aloittaville uimarinaluille. 

Ryhmään ovat tervetulleita uimarit, jotka ovat syntyneet vuosien 2009-2012 välillä ja jotka pystyvät uimaan 50 metriä yhteenputkeen niin selällään kuin mahallaan. Ryhmään otetaan MAX 15 uimaria. 

Harjoitusmaksu 32€/kk - 2 harjoitus kertaa viikossa.

 

Ryhmän harjoitteluvuorot

 

Torstaisin klo 17:30-18:30 Karhulan Uimahalli

Sunnuntaisin klo 17:00-18:00 Karhulan Uimahalli

 

Testiuinti ja ensimmäinen harjoituskerta 13.10.2019 Karhulan Uimahallissa. 

 

Uintiryhmään osallistuessa

 

Mukaan tarvitset: uima-asu, uimalasit, pyyhe, juomapullo, pesutarvikkeet ja innostus yrittämään aina uudestaan ja uudestaan

Uimahalliin on hyvä saapua n. 10-15 minuuttia ennen uimaharjoitusten alkua. Ennen altaaseen menoa muista käydä suhkussa. Altaan reunalle on hyvä tulla verryttelemään n. 5 minuuttia ennen harjoitusten alkua. Altaaseen hyppäämme torstaina klo 17:30 ja sunnuntaina klo 17:00. 

Ryhmässä tutustumme vapaa-, selkä-, rinta- ja perhosuinnin tekniikoihin, lähtöihin ja käännöksiin. Uimme harjoitusten aikana satoja metrejä. 

 

ILMOITTAUTUMINEN JA LISÄTIEDOT

 

Ryhmän valmentaja: Anne Silomaa, Uimaseura Aquila ry valmentaja

Ilmoittautumiset suoraan Annelle

anne.silomaa@evl.fi

044 326 6488